Spolupráce s Německem:

Mateřská škola Studánka Jablonné v Podještědí - Liberecká , úzce spolupracuje s Mateřskou školou  v Lückendorfu v SRN.

Spolupráce trvá již od roku 1991. Spolupráci stále zkvalitňujeme také díky finančním možnostem různých   projektů.

Setkáváme se pravidelně každé úterý střídavě v  Jablonném a v Lückendorfu.  Dopravu zajišťují TSM, jezdíme maximálně s 12 dětmi.

Jedenkrát ročně pořádáme třídenní společný pobyt českých a německých dětí, střídavě na obou stranách hranice.

Pro období od 1.10 2016 – 31.3.2017 máme společný projekt :

„ Přijďte si k nám pro radu, jak se zbavit odpadu“.

Cílem projektu je pěstovat v dětech povědomí o naší zami, o potřebě se o ní starat, chránit ji, vytvářet podmínky k třídění, k recyklování. Dbát na čistotu prostředí, které nás obklopuje, učit děti chápat potřebu zdravého životního stylu, zdravého stravování. Porovnávat rozdíly v obou zemích.

Spolupráce s Polskem:

1. mateřskou školou v polské Boleslawieci spolupracujeme již čtvrtým rokem.

Uskutečněné projekty :  „ Hrajte s předškoláky přes hranice „ – školní rok 2013/14

„Pohyb a hra rozvíjí české a polské předškoláky „ – šk.rok 2014/2016

Ve školním roce 2016/2017 proběhne  projekt : „ Společně chráníme přírodu „

Program :

Říjen 2016 – společný třídenní seminář českých a polských pedagogů v Polsku

Jaro 2017 – společný program  starších českých a  polských dětí v IQ Landii v Liberci

Květen-červen – návštěva českých dětí v MŠ Boleslawiec