Dne 23. června proběhl v obou budovách mateřské školy cvičný požární poplach. Po nahlášení požáru se podařilo všem dětem i zaměstnancům bezpečně opustit budovu během necelých tří minut.
Součástí akce byla také praktická ukázka správného použití přenosných hasicích přístrojů, při které si zaměstnanci a děti mohli vyzkoušet jejich obsluhu v praxi.
Jsme rádi, že celý nácvik proběhl klidně, bezpečně a úspěšně. Všichni jsme si ověřili, že v případě skutečné mimořádné události víme, jak správně reagovat a kam se bezpečně přesunout. 👍🚒
Dne 23. června proběhlo poslední společné setkání rodičů, dětí a zaměstnanců mateřské školy v tomto školním roce.
Pro děti i jejich rodiče byla v místních mokřadech připravena dobrodružná stezka s úkoly, za jejichž splnění si děti odnesly zaslouženou odměnu. Nechyběly ani společné hry, příjemné povídání a tradiční opékání buřtů.
Děkujeme všem, kteří s námi zůstali, našli si čas na společné setkání, zastavili se na chvíli, popovídali si a užili si příjemné odpoledne v přátelské atmosféře.
Bylo nám potěšením prožít s vámi i vašimi dětmi celý školní rok. Přejeme vám krásné, pohodové a slunečné prázdniny plné odpočinku, společných zážitků a radosti.
Těšíme se na shledanou v novém školním roce.
Ve středu 10.6.2026 si děti užily pohádkový výlet na hrad Grabštejn. Nejdříve zhlédly divadelní představení “Jak slon Bubi hledal kamaráda” a poté se naučily “bojová umění”, aby mohly zachránit princeznu před tříhlavým drakem. Nakonec se setkaly s opravdovou princeznou, která za odměnu každému dala zlatý penízek.
Ve čtvrtek 28.5. 2026 jsme si užili spolu s kamarády z MŠ U Školy SPORTOVNÍ OLYMPIÁDU na hřišti u ZŠ. Běhalo se, skákalo se do dálky i do výšky a házelo míčkem. Diplom i medaili získal každý, někdo i několik. Moc děkujeme p.učitelkám ze školky U Školy za hezký den :-)
Ve středu 20.5. proběhl ve školce den zaměřený na VČELY. Děti čekalo povídání a spoustu úkolů. Co o nich děti vědí? Kde bydlí? Co vyrábějí a proč si myslí, že jsou pro nás důležité? Díky naučným vývojovým sklíčkům si mohly zblízka prohlédnout královnu, dělnice i trubce... Posloužil i naučný úl, který máme na zahradě MŠ.
Předposlední týden v květnu proběhl ve školce projektový týden " Zahrada plná života". Děti se seznamovaly se zahradou, prací na ní, nářadím, rostlinami a drobnými živočichy...
Velké a upřímné poděkování patří všem rodičům, kteří se zúčastnili včerejší brigády na zahradě naší MŠ. Velmi si vážíme vašeho času, energie a ochoty pomoci při úklidu a zvelebení zahrady, aby byla pro děti ještě krásnějším a příjemnějším místem ke hrám i objevování.
Děkujeme také za materiální podporu a všechny příspěvky, které nám velmi pomohly. Vaše vstřícnost, spolupráce a zájem o prostředí, ve kterém děti tráví své dny, jsou pro nás nesmírně cenné.
Díky společnému nasazení se podařilo udělat velký kus práce a zároveň vytvořit krásnou přátelskou atmosféru. Celé odpoledne jsme zakončili příjemným posezením a opekáním buřtíků, které bylo milou tečkou za vydařenou akcí.
Ještě jednou ze srdce děkujeme všem, kteří přišli, přiložili ruku k dílu a podpořili naši mateřskou školu. Velmi si toho vážíme.
Ve středu 8.4. vyrazila celá školka vlakem na výlet do Křižan za OSLÍKY. Užili jsme si dopoledne plné zábavy a úkolů na lesní stezce, mohli jsme si vyzkoušet jízdu na oslících, jejich krmení a hřebelcování. Nakonec jsme si opekli buřty.
Ve čvtrtek 26.3. navštívili naši předškoláci knihovnu, moc děkujeme paní knihovnici Danušce za krásný program a pěkně strávené dopoledne.
Fotogalerie

