Od 1.1.2011 jsme zapojeni do Evropského školního modelu Ziel3-Cíl3 na podporu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko s názvem Škola eko?logicky.
Tento program podporuje české a saské partnery, kteří přeshraničně spolupracují a tím přispívají ke snížení rozdílů v rozvoji pohraničí a k posílení společenské soudržnosti.
Nás a naši partnerskou mateřskou školu v Luckendorfu mazi sebe přibralo 7 základních českých a německých škol.
Podstatou tohoto svazku je spolupracovat mezi sebou, připravovat společné akce, navštívit jednotlivá partnerská zařízení a zapojit se do aktivit každé partnerské školy.
Hlavní aktivitou naší mateřské školy je ochrana životního prostředí, seznámení s péčí a ochranou vodních toků a živočichů v Lužických a Žitavských horách.
Pravidelné setkávací dny obohatíme o programy zaměřené na ekologii, zaměříme se na hlubší poznávání a zkoumání souvislostí v přírodě.
Tento projekt bude trvat 3 roky, od Evropské unie jsme získali finanční zdroje, díky nímž můžeme dětem umožnit, zkvalitnit a rozšířit znalosti z oblasti ochrany přírody a ekologie, můžeme prozkoumávat i širší okolí, navštívit i vzdálenější významná místa v našem regionu.