interreg cz de

Název projektu:

,,Zahrada plná života"

Hlavní cíl projektu:

Děti z obou mateřských škol se budou jedenkrát za měsíc setkávat v Jablonném v Podještědí. Celkový počet setkání je od září 2024 do června 2025 je 11. Po celý rok budou děti prozkoumávat zahradu mateřské školy, pokaždé se zaměříme na jedno téma. Témata jsou vybrána tak, aby si děti uvědomily dopad malých živočichů a hmyzu na život okolo nás. Cílem projektu je posílení vztahu k drobným živočichům, rozvoj dovedností šetrného zacházení s živými tvory, seznámení s opatřeními, kterými můžeme podpořit výskyt drobných živočichů v zahradě, posílení pozitivního vztahu k včelám, pochopení provázanosti života včel s našimi vlastními životy. Cílem tohoto projektu je také  seznámit spolu české a německé rodiče, podporovat navazování přátelských vztahů mezi nimi. Žádné dítě z projektu nebude vyřazeno, všechny děti mají stejní nárok na projekt.

Žadatel:

Mateřská škola Studánka, Jablonné v Podještědí
Liberecká 76, Jablonné v Podještědí 471 25
Internetová adresa: www.ms-studanka.cz

Celkové náklady:

19 928 EUR

Akce č. 1

Popis akce: - 19. září 2024 Jablonné v Podještědí Život v půdě - příběh žížaly, která leze po zahradě (pohybová hry) a prozkoumává terén (hmatová hra). Žížala leze po zemi a začalo pršet (pokusy s vodou) a na konci dne zaleze do domečku (výroba domečku). Pro účastníky bude zajištěno: doprava, občerstvení, oběd, nápoje, pracovní materiál. Fotogalerie

Akce č. 2

Popis akce: - 22. říjen2024 (odpolední akce s českými a německými rodiči) Jablonné v Podještědí Uspávání broučků - Skřítek Javorníček přijde do školky s kamarádem Ferdou mravencem. Ten dětem vypráví o tom, jak se připravují na zimní spánek. Ale než půjdou spát, tak by si s dětmi rádi uspořádali hmyzí olympiádu. Aktivity: Chrobáci - válení kuličky, Lýkožrout - prolézání chodbičkami, Slunéčko - požírání mšic, Mravenci - stavby mraveniště. Po olympiádě děti i s rodiči vyrobí svého broučka a společně i učitelkami půjdou uspat broučky k lesu u rybníka.