FOTOGALERIE

A+ R A-

Já mám koně

Ve středu 6.4.jsme ve školce měli projektový den „Já mám koně".

Cílem bylo rozvíjet u dětí úctu k životu ve všech jeho formách, kladný vztah k sobě, k prostředí, ve kterém žijeme, k přírodě, seznámit děti s životem na farmě.

Paní učitelka Káťa přišla mezi děti v jezdeckém oblečení  s tím, že nezavřela pořádně vrata u stáje a že jí koně utekli: „pomůžete mi je najít ?" Popsala dětem součásti jezdeckého oblečení, bičík, na co je, proč ho potřebuje.

Pak se děti přesunuly na školní zahradu. Tady byla připravena stanoviště: překážková dráha, koňské sedlo, skládání obrázků, jízda na dřevěných koních, chůze na malých podkovách, krmení pro koně ….

Zlatým hřebem byla návštěva jízdní policie na koních . Moc děkujeme vedoucí Obvodního oddělení Jablonné v Podještědí npor.Bc.Janě Jechové, která nám velice ochotně návštěvu jízdní policie pro Frýdlantsko domluvila. Velké díky patří i policistům z Obvodního oddělení v Jablonném, kteří jízdní policii doprovázeli policejním autem, děti se do auta mohly posadit, vyzkoušely se neprůstřelné vesty.

Byl to opravdu moc krásný zážitek nejen pro děti, ale i pro všechny zaměstnance MŠ. Od jízdní policie jsme se dozvěděli spoustu nového o práci policie na koních.

Ještě jednou velké díky všem, kdo se tomto velice podařeném projektu podíleli.

VIDEO    VIDEO2

Mateřská škola Studánka Jablonné v Podještědí,  příspěvková organizace          IČ:71013083          ID DS:4c8kxcz 
Liberecká 76, 471 25 Jablonné v Podještědí,   Tel.: 487 762 320  E-mail: msstudanka@volny.cz  www.ms-studanka.cz 

Jablonné v Podještědí

Město, ve kterém žijeme. 
Plní funkci kulturního společenského centra v oblasti pod Lužickými horami.
Přírodní krásy okolí a četné historické památky města vytvářejí ideální základnu pro pobyt domácích i zahraničních návštěvníků. 

GDPR

GDPR

Pátrání ve Studánce