Vítali jsme jaro

Milé děti, všechny vás moc a moc zdravím. Určitě jste minulý týden také vyrobily Babu Zimu a poslaly ji od nás pryč. Poproste rodiče, ať mi pošlou fotky.

Jaru už se nám pomalu klube a mi ho budeme hledat. Až půjdete na procházku, hledejte první jarní kytičky na louce. Určitě najdete sedmikrásku, prvosenku, možná i podběl. Dobře si je prohlédněte, sedmikrásku vytrhněte i s kořínkem a za pomoci rodičů ji vylisujte a nalepte na papír..

Podběl je bylinka velice dobrá při kašli, pokud ji najdete , natrhejte ji a usušte. Až budete mít kašel, tak vám z ní maminka uvaří čajík.

Počítejte kytičky, napočítejte jich pět.

Na louce si s rodiči zahrajte na honěnou.

Poslouchejte zvuky přírody – kdo uslyší ptáčky? A co ještě slyšíte ?

Naučte se říkanku : Uvíjíme věneček, ze všech našich kytiček.

Zapleteme do věnečku lístek, kvítek i větvičku.

Jaké jméno máš ( doplnit název květiny)?

Tak pojď mezi nás.

Procvičte si jazýček – foukejte na kytičku, zpívejte jako ptáček – lilili, lalala,lelele,lololo,lululu

Maminka vám nakreslí kytičku a včelku – tužkou kreslete, jak včelka létá na kytičku. Létá všemi směry. Pozor na správné držení tužky.

Vyrobte si koláž  Jarní květiny.  Nastříhejte kousky látek, barevné papíry – nalepte na čtvrtku. Podle vlastní fantazie dokreslete, nebo domalujte barvami.

Tak ať se vám všechno podaří, budu moc ráda, když všechno, co doma vyrobíte, přinesete potom ukázat všem dětem do školky.

Tak děti, ahoj a už se na vás všechny moc těším. Bohunka

Mateřská škola Studánka Jablonné v Podještědí,  příspěvková organizace          IČ:71013083          ID DS:4c8kxcz
Liberecká 76, 471 25 Jablonné v Podještědí,   Tel.: 487 762 320  E-mail: msstudanka@volny.cz  www.ms-studanka.cz

Jablonné v Podještědí

Město, ve kterém žijeme.
Plní funkci kulturního společenského centra v oblasti pod Lužickými horami.
Přírodní krásy okolí a četné historické památky města vytvářejí ideální základnu pro pobyt domácích i zahraničních návštěvníků.

Pátrání ve Studánce