Milé děti, program na březen

Milé děti,  je nám po vás moc smutno, školka je tak tichá a prázdná. Vám se asi také stýská, co ?

Aby vám čekání na kamarády aspoň trochu uteklo, poproste maminky, tatínky, tety …, aby vám přečetli nějakou pěknou knížku. Až ji společně přečtete, nakreslete nám obrázek, který přinesete do školky a všem povíte, co jste četli, o čem knížka byla.

Společně s rodiči se můžete naučit básničku a přivolat tak už konečně sluníčko :

Volám tě, sluníčko, vyjdi aspoň maličko,

vyjdi z mraků ven, zahřej pevnou zem.

volám tě nahoru, vyhoupni se nad horu,

na svůj modrý trůn, zahřej les i tůň.

Až sluníčko přivoláte, jděte s rodiči na procházku. Hledejte potok, rybník, studánku, mokřady. Povězte si, kdo tu žije, proč je voda v přírodě tak důležitá.

Doma si povídejte také o vodě, kde se bere, proč je nutné s vodou šetřit. Naučte se básničku :

Dešťové kapičky dostaly nožičky.

Padaly na střechu, dělaly neplechu.

Kocour spal v okapu, spadly mu na tlapu.

Ach jak ten naříkal, mňoukal a utíkal.

Básničku si vytleskejte , nakreslete krásnou dešťovou kapičku.

Venku si házejte s míček, běhejte, naučte se skákat přes švihadlo, v lese najděte šišky a trefujte se do stromu.

Už se na vás moc těšíme.

Mateřská škola Studánka Jablonné v Podještědí,  příspěvková organizace          IČ:71013083          ID DS:4c8kxcz
Liberecká 76, 471 25 Jablonné v Podještědí,   Tel.: 487 762 320  E-mail: msstudanka@volny.cz  www.ms-studanka.cz

Jablonné v Podještědí

Město, ve kterém žijeme.
Plní funkci kulturního společenského centra v oblasti pod Lužickými horami.
Přírodní krásy okolí a četné historické památky města vytvářejí ideální základnu pro pobyt domácích i zahraničních návštěvníků.

Pátrání ve Studánce